Проект “150 години Априлско въстание” - Перущица
- СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон"

- 2.05
- време за четене: 1 мин.
Актуализирано: 16.05

„Перущице бледна, гнездо на герои…”
Тук свърши нашето пътуване.
Перущица – изгорена, окървавена, превърната в пепел и мълчание и въпреки това безсмъртна.
Камъните помнят, земята още тежи.
Ехото на последния жесток избор още звучи! Майки с деца, бащи, братя приели гибелта като цена на свободата.
Това не е просто спирка. Това е рана.Тишина, която е сподавен вик през вековете. Пепелта отдавна е изстинала. Кръвта е попила в земята. 150 години по-късно ние носим тази болка в себе си.
Тръгваме си! И отнасяме не просто спомен, а завет.
Да помним. Да не забравяме. Никога!
“Слава! Вечна слава на чедата твои!”

.png)





















Коментари