top of page
Търсене

Проект “150 години Априлско въстание” - Перущица

  • Снимка на автора: СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон"
    СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон"
  • 2.05
  • време за четене: 1 мин.

Актуализирано: 16.05


„Перущице бледна, гнездо на герои…”


Тук свърши нашето пътуване.

Перущица – изгорена, окървавена, превърната в пепел и мълчание и въпреки това безсмъртна.

Камъните помнят, земята още тежи.

Ехото на последния жесток избор още звучи! Майки с деца, бащи, братя приели гибелта като цена на свободата.

Това не е просто спирка. Това е рана.Тишина, която е сподавен вик през вековете. Пепелта отдавна е изстинала. Кръвта е попила в земята. 150 години по-късно ние носим тази болка в себе си.

Тръгваме си! И отнасяме не просто спомен, а завет.

Да помним. Да не забравяме. Никога!


“Слава! Вечна слава на чедата твои!”





 
 
 

Коментари


Коментирането на тази публикация вече не е достъпно. Свържете се със собственика на сайта за повече информация.
bottom of page