Проект “150 години Априлско въстание” - Копривщица
- СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон"

- 1.05
- време за четене: 1 мин.

Днес 150 ученици и учители от гимназиален етап, станаха свидетели на възстановката на Априлското въстание 150 години след неговото избухване.
Разветите знамена под звуците на черешовите топчета и ехото на героичните възгласи, сякаш отново разкъсаха оковите на робството. Всички преклониха глава пред саможертвата на непокорния български дух!
Там, където историята оживява и героите не са просто имена, а пламък в душите ни!
Благодарим на БУС ПЕРНИК ЕООД за едногодишния ангажимент с нашия проект “150 години Априлско въстание” и неговата професионална реализация!
Благодарим на всички колеги и ученици за родолюбието и отношението към българската история!
Възстановката на Априлското въстание 150 години след неговото избухване

.png)



































































Коментари