Патронен празник
- СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон"

- 29.05
- време за четене: 2 мин.

Днес е специален ден за нашата общност – ден на признателност, гордост и вдъхновение. Отдаваме почит на нашия патрон, чийто пример, ценности и дух ни водят напред и ни обединяват. С тържество в театралния салон на ОДК Перник директорът на училището, г-жа Елеонора Владимирова, връчи наградите на най–изявените ученици. С плакет за отлични резултати и издигане престижа на училището и ваучер за книги бяха наградени Емили Валентинова Мирчева, Андреас Анатолиев Дръндев, Ангел Петев Георгиев от IV "а" клас, Пламен Павлов Ценов – VII „а“, Денислава Миленова Антонова и Сияна Славова Петрова – VII „б“, както и първенецът на Националното състезание по английски език Изабела Валериева Димитрова от VIII „а“ клас. С грамота за отлични резултати и издигане престижа на училището бяха отличени Ралица Владимирова Гошова и Никола Атанасов Манов – IV „б", Александра Красимирова Ненчева и Габриела Йорданова Асенова от IV „в“ клас. С плакет за цялостен принос в образованието и издигане имиджа на училището по случай Патронния празник на СУРИЧЕ „ Д-р Петър Берон" бяха наградени г-жа Валентина Стефанова и г-жа Зоя Арсова (НЕОО), г-жа Марияна Зашева и г-жа Мая Ганева (прогимназиален етап), Анна-Мария Нешкова и Теодора Рангелова (гимназиален етап). По инициатива на УУС тази година е организирана онлайн анкета "Учителят, който ме вдъхновява". Над 600 ученици и родители са се включили в нея и за учители–вдъхновители бяха отличени г-жа Верона Григорова – начален учител, г-жа Мая Богомилова – учител по БЕЛ в прогимназиален етап и г-жа Теодора Рангелова – учител по история и цивилизации в гимназиален етап. Бяха наградени участниците в Националния кръг на състезанието KGL – Емили Валентинова Мирчева, Иван Мариов Станоев, Йоана Красимирова Ненчева, Катя Борисова Евтимова, Антон Вениславов Богомилов, Дария Владиславова Владова, Изабела Валериев Димитрова и Ивайла Драгомирова.
Програмата продължи с песни на ВГ "Беронче", с ръководител г-жа Евелина Тситини, изпълнение на мажоретния състав, които танцуват на песента „Обичам те България“ в изпълнение на IV „а“ клас, първолаците изпяха песента "България", "Гълъбо" прозвуча в изпълнение на Катя Евтимова, съпроводена от нежния танц на Яна Георгиева. В огнен латиноамерикански танц се впуснаха първокласничките Дарина Златкова и Габриела Лазарова. Божидар и Надежда, брат и сестра, успяха да разсмеят залата, а Кристияна Методиева ни потопи в стиховете на Петя Дубарова. Ана–Мария Минева изпълни с висок глас "Аз съм българче", а бъдещите зрелостници Лиа Стаменова и Адриан Игнатов извикаха високо "Аз искам свобода" с песента от "Революция Z" и подгряха публиката. Накрая училищният танцов състав "Беронски ритми", с ръководител г-жа Венера Стоянова вдигнаха на крака залата със своя красив граовски танц.
Нека този празник ни напомня да пазим традициите, да следваме знанието и да работим с устрем и отговорност за едно по-добро бъдеще.
Честит празник на всички ученици, учители, служители и приятели на СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон"!
Нека бъдем достойни наследници на делото и ценностите, които споделяме!

.png)





















































































































































































































Коментари