top of page
Търсене

„Здравословно хранене при децата в училищна възраст“

  • Снимка на автора: СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон"
    СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон"
  • 21.05
  • време за четене: 1 мин.

Днес в училище гост-лектор бе д-р Веселина Никифорова, която поговори на ученици от гимназиален етап за балансираното и здравословно хранене. Под егидата на областния управител на област Перник Грета Колева се провежда инициативата „Здравословно хранене при децата в училищна възраст“, посветена на една от най-важните каузи – детското здраве.

Целта е чрез информираност, превенция и личен пример да се насърчат полезни хранителни навици и да се предотвратят бъдещи здравословни рискове.

С тази инициатива г-жа Колева заявява, че грижата за децата започва с осъзнатост, лична отговорност и реални действия в името на едно по-здраво поколение за област Перник.

Г-жа Владимирова и цялата училищна общност получи официален поздравителен адрес за включването в инициативата.

“В свят, в който ежедневието често е забързано, а вредните навици лесно намират място в него, подобни инициативи имат особена стойност. Те не просто дават полезна информация, а изграждат отношение, отговорност и грижа към самите нас.

Поздравявам директора на СУРИЧЕ „Д-р Петьр Берон" г-жа Елеонора Владимирова, както и целия педагогически екип за отвореността, подкрепата и активното участие в тази благородна кауза.”



 
 
 

Коментари


Коментирането на тази публикация вече не е достъпно. Свържете се със собственика на сайта за повече информация.
bottom of page