„Здравословно хранене при децата в училищна възраст“
- СУРИЧЕ "Д-р Петър Берон"

- 21.05
- време за четене: 1 мин.

Днес в училище гост-лектор бе д-р Веселина Никифорова, която поговори на ученици от гимназиален етап за балансираното и здравословно хранене. Под егидата на областния управител на област Перник Грета Колева се провежда инициативата „Здравословно хранене при децата в училищна възраст“, посветена на една от най-важните каузи – детското здраве.
Целта е чрез информираност, превенция и личен пример да се насърчат полезни хранителни навици и да се предотвратят бъдещи здравословни рискове.
С тази инициатива г-жа Колева заявява, че грижата за децата започва с осъзнатост, лична отговорност и реални действия в името на едно по-здраво поколение за област Перник.
Г-жа Владимирова и цялата училищна общност получи официален поздравителен адрес за включването в инициативата.
“В свят, в който ежедневието често е забързано, а вредните навици лесно намират място в него, подобни инициативи имат особена стойност. Те не просто дават полезна информация, а изграждат отношение, отговорност и грижа към самите нас.
Поздравявам директора на СУРИЧЕ „Д-р Петьр Берон" г-жа Елеонора Владимирова, както и целия педагогически екип за отвореността, подкрепата и активното участие в тази благородна кауза.”

.png)







































Коментари